top of page
Vyhledat

Jak se obléknout na lekci nebo seminář Čarovnic?

Čarovnice se cvičí ve třech základních postaveních – ve stoje, v kleku a v poloze na kolenou a loktech. Proto je vhodné obléknout se tak pohodlně, aby oblečení umožnilo se do těchto postavení bez problémů dostat.

Při cvičení se také pracuje se zrelaxovaným pánevním dnem a břichem, proto při volbě oblečení je třeba myslet na to, aby mě oblečení nikde netlačilo, neškrtilo a nestahovalo (např. úzký pásek nebo silná guma v oblasti břicha by byly nepohodlné).

Volné pro pohyb by měly být také ruce, abychom mohly bez problémů vzpažit a předpažit.

Je samozřejmě možné si vzít například sportovní oblečení (třeba legíny a tričko), jako na jógu, ale jen tehdy, pokud někde něco nestahuje a umožňuje maximální zrelaxování svalů během cvičení.

Ženy cvičící Čarovnice proto nejčastěji cvičí v pohodlné dlouhé sukni nebo ve dlouhých šatech (viz obrázky). Jsou volné, neomezují pohyb a navíc dávají pocit volného toku energie. I když vám to možná na první pohled bude připadat zvláštní, doporučuji vyzkoušet, protože cvičení v takovémto oblečení má nečekané kouzlo. Sice jsme zvyklé, že sportovní aktivity jsou spojeny s víceméně mužským oblečením (kalhoty, legíny, kraťasy), ale možná je čas to změnit. Zvláště v tak specifickém, typicky ženském cvičení, jakým Čarovnice bezesporu jsou.

Doporučeno je také – vzhledem k masáži těla a obličeje, ke které dochází při pohybu rukou nahoru nad hlavu (do tzv. poupátka) – necvičit v podprsence s kosticemi a výztužemi nebo ještě lépe cvičit bez podprsenky úplně.

Vřele doporučuji také vyzkoušet cvičení naboso, pro lepší kontakt s podlahou (nebo se zemí při cvičení venku). Pokud se však naboso necítíte komfortně, fajn jsou třeba prstové jógové ponožky nebo ponožky či ťapky. Čarovnice se cvičí bez bot.

Ať už se rozhodnete obléci jakkoliv, oblečte se tak, abyste se cítily v pohodě a pohodlně.


Moc se těším na společné cvičení.

41 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page